Zakres usługi obejmuje: sesja noworodkowa, zdjęcia niemowląt, chrzest, komunia, sesje rodzinne. 


Miejsce

Zapraszam do mojego studia.
Adres: Polna 44, Konstantynów Łódzki.
Posiadam również ogród, w którym można przeprowadzić sesję plenerową.

Sesja noworodkowa

 

o sesji

Nowonarodzone dziecko to wielkie szczęście w każdej rodzinie. Sesja noworodkowa pozwoli uchwycić pierwsze chwile z życia maleństwa i stanowi piękną pamiątke na całe życie, tym bardziej że czas biegnie nieubłaganie...

Fokładam wszelkich starań i dbam o to, by czas podczas wykonywania zdjęć noworodków wprowadzić dziecko w stan błogiego i głębokiego snu. Mama ma w tych chwilach może nieco odpocząć i mieć chwilę na relaks i odpoczynek. Resztą zajmuję się ja :-)

Mogę przyjechać na podany przez Was adres  z  odpowiednim wyposażeniem (przenośne tła, kocyki, ubranka, dodatki,itp.).
Dojazd na wybrane przez Was miejsce: + 50 zł.

Jestem w pełni przygotowany, aby objąć pełną troską i opieką Wasze maleństwo. Ukończyłem kilka profesjonalnych kursów / warsztatów / szkoleń dotyczących pozycjonowania / układania noworodków.

Sesje noworodkowe najlepiej wykonać pomiędzy 5 - 12 dniem życia dziecka. Wtedy dziecko wiekszość dnia przesypia i jest łatwe do pozycjonowania.

rezerwacje

Rezerwacje dotyczace sesji noworodków należy dokonać stosunkowo wcześniej, aby zagwarantować sobie termin na realizację wykonania zdjęć. Najlepiej jeszcze w trakcie ciąży. Wtedy ustalamy orientacyjny termin na wykonanie zdjęć, a po porodzie umawiamy się na konkretny dzień.
Telefon: 504 414 888 | adres email: biuro@fotograffo.pl

czas sesji

Sesja noworodkowa trwa około 2 - 4 godzin ale oczywiście mamy na uwadze to, że to dziecko ustala ostateczny czas, jaki poświęce na wykonanie zdjęć :-) Wszystko po to, aby maleństwo czuło sie komfortowo i bezpiecznie. Najlepiej umówić sie na takie godziny, aby wykorzystać światło dzienne (10 - 14). Sesji noworodkowych nie wykonuję w niedzielę. 

przygotowanie do sesji

Prośba do mam, aby przed sesją (około 1,5 - 2 godziny) nie karmić dziecka. Tuż przed wykonaniem zdjęć dziecko zostanie nakarmione i wtedy łatwej przyjdzie sen :-). Na sesję proszę przygotować również: pieluszki, chusteczki, jedzenie dla dziecka oraz smoczek.Chrzest | Komunia | sesje dziecięce | rodzinne

Sesje niemowlęce (3 - 6 miesiecy). Jest to idealny czas na wykonanie sesji dziecięcej. Dzidziuś podnosi wtedy głowę leżąc na brzuszku, co daje bardzo ładne efekty w postaci pięknych ujęć.

Chrzest, zdjęcia dzieci z okazji urodzin, sesje okolicznościowe, rodzinne rezerwujemy telefonicznie lub mailowo.

Komunia proszę mieć na uwadze to, że w okresie majowym, gdzie w jednym miesiącu bardzo dużo dzieci uczestniczy w ceremonii komunii świętej wcześniejsze rezerwacje sa bardzo wskazane. 

czas

Dziecięca sesja fotograficzna może trwać od 30 minut do 4 godzin. Wszystko zależy od cierpliwości i nastroju dziecka. Jeżeli z jakiegoś powodu dziecko danego dnia nie jest w stanie współpracować umawiamy się na inny termin.

Jeśli wykonuję zdjęcia reportażowe z ceremonii Chrztu jestem z Wami od ustalonej godziny (zwykle 15 minut przed rozpoczęciem ceremonii w Kościele)
Na sesję wybieramy te godziny, kiedy dziecko jest wypoczęte i najbardziej aktywne. 

Najbardziej korzystną porą dnia na sesję w plenerze są godziny późno popołudniowe.

ubiór

Wszelkie kwestie dotyczące ubioru ustalamy wcześniej, aby klimat i charakter sesji był spójny. Najlepiej sprawdzają się kolory neutralne: szarości, beże, pastele, jeans. Dodatki takie, jak: szale, czapki, kapelusze, kaszkiety są jak najbardziej wskazane.
Staramy sie unikać kolorowych, krzykliwych napisów na koszulkach lub bluzach, ponieważ będą odciagać uwagę od głównych aktorów sesji, czyli Was :-) Przy sesjach rodzinnych Wasz ubiór powinień być spójny. Podczas umawiania przesyłam link do zdjęć, gdzie bedziecie mogli zobaczyć przykładowe kompozycje dotyczace kolorów ubrań.

 "Patrz oczyma, fotografuj sercem."

David duChemin

 
© Copyright 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Urbisoft